درباره مکتب خانه

مکتب خانه طراحی روشن، بخش دیگری از سایت طراحی روشن است که موضوعات آموزشی همچون آموزش طراحی چهره، نقاشی چهره با مداد رنگی، سیاه قلم(طراحی چهره با زغال)، کاریکاتور و… را شامل می‌شود.

تا چندی قبل موضوع سایت طراحی روشن فقط دریافت سفارش نقاشی و فروش تیشرت ایرانی و شال خوشنویسی بود، اما از مهر ماه سال ۹۵ دوستان زیادی برای یادگیری طراحی چهره و چاپ تیشرت و کلیه خدماتی که گروه طراحی روشن انجام میداد تمایل نشان دادند.

نمونه آثار گروه طراحی روشن

و گروه طراحی روشن تصمیم گرفت تا علاوه بر دوره های حضوری آموزش طراحی و نقاشی، دوره های غیر حضوری و بسته های آموزشی تهیه نماید تا دوستانی که امکان رفتن به کلاس های آموزشی طراحی و نقاشی را ندارند بتوانند از فیلم کلاس ها و دوره ها، فایل های صوتی و مطالب آموزشی استفاده کنند.

نکته جالب توجه این بود که ایرانیان مقیم کشورهای دیگر استقبال زیادی از این دوره های غیر حضوری کردند.

تا قبل از شروع این آموزش های غیر حضوری برای طراحی و نقاشی، آموزش های زیادی در فضای مجازی وجود داشتند و دارند، ولی مشکل اکثر آن ها غیر ایرانی بودن این آموزش ها بود، حتی اگر به روان ترین حالت نیز دوبله شده بودند ولی بعضی وسایلی که در این آموزش ها معرفی نمیشد و گاها در ایران نیز این وسایل طراحی موجود نبودند.

آموزش های دیگری که وجود دارند، بیشتر از اینکه روی موضوع آموزش طراحی و… متمرکز شود، شخص آموزش دهنده را نشان میدهند و بدلیل حفظ جایگاه خود همه تکنیک ها را بیان نمیکنند.

اما شغل طراحی چهره و مهارت نقاشی آنقدر درآمد زا هست که برای تعداد بیشماری هنرمند جوابگو باشد، حتی اگر بعنوان مهارت جنبی قصد فراگیری هر کدام از آموزش های طراحی و نقاشی را داشته باشید، روی خلاقیت و نوع تفکر شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

از این مسائل که بگذریم مکتب خانه طراحی روشن برای آموزش همه مهارت هایی که خود گروه طراحی روشن طی این سال ها کسب کرده و درآمد زایی میکند، ایجاد شده است و با راهنمایی و حمایت شما دوستان هر چه بهتر این اتفاق خواهد افتاد.

مشاهده سایت اصلی طراحی روشن