آموزش طراحی چهره – بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

آموزش طراحی چهره – بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

آموزش طراحی چهره گروه طراحی روشن، یکی از کاملترین دوره های آموزشی این گروه می باشد، اولین آموزش طراحی چهره غیر حضوری و اینترنتی توسط گروه طراحی روشن برگزار شد و هم اکنون نیز برقرار است؛ اما علاوه بر آموزش غیر حضوری، گروه طراحی روشن دوره و کارگاه های حضوری نیز بصورت فشرده و ویژه در مشهد و سایر شهر ها برگزار میکند.

تصمیم گرفته ایم بخش هایی از جلسه اول یکی از دوره های حضوری ویژه را برای دوستداران طراحی و نقاشی قرار دهیم تا از مطالب آن استفاده کنند.

فیلمی که در ادامه مشاهده میکنید، بخش اول جلسه اول کلاس ویژه می باشد، در این جلسه به معرفی وسایل لازم و مفید و برندهای مناسب طراحی در ایران پرداخته شد و همچنین تمرین های پیش نیاز و مطالب مفیدی برای شروع طراحی از پایه بدون هیچ استعدادی گفته میشود.

مشاهده فیلم بخش اول آموزش طراحی چهره:

 

 

یکی از مشکلات افراد مبتدی، خشکی دست و کنترل مداد و عدم اراده برای تمرین های اولیه است، این نکته بسیار مهم می باشد.

متاسفانه حرفه ای ها به این تمرینات، مخصوصا تمرین کنترل خط که در فیلم کنترل مداد همچون اساتید بیان کردیم بیشتر از افراد مبتدی اهمیت میدهند، افراد مبتدی در طراحی چهره علاقه دارند سریعا شروع به طراحی چهره کنند و گمان میکنند کنترل مداد و سایه پردازی اهمیت خاصی ندارد و مهارت کافی در این زمینه دارند. اما ما با تجربه ای که در این زمینه داریم با قاطعیت جلسه اول، تمرین های کنترل خط و سایه پردازی را مهمترین و پایه ای ترین مهارت برای طراحی چهره و نقاشی هر چیزی میدانیم.

آموزش طراحی چهره - بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

در این بخش از جلسه اول جناب طهانی، مداد های مختلف و برند های مناسب را معرفی میکنند.

آموزش طراحی چهره - بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

توصیه میکنیم تمام بخش های جلسه اول را که در بخش مکتب خانه قرار میدهیم را مشاهده کنید و مطالب آن هر چند از نظر شما بدیهی باشد را تمرین و مرور کنید.

آموزش طراحی چهره - بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

لازم است مجدد بیان کنیم که در کلاس های طراحی گروه طراحی روشن تمام مطالب بسته و دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره گفته می شود و این دوره کامل می باشد.

آموزش طراحی چهره - بخش ۱ از جلسه اول دوره حضوری

در ادامه میتوانید : آموزش طراحی چهره – بخش ۲ از جلسه اول دوره حضوری را مشاهده کنید، لازم به ذکر است این فیلم ها بخشی از دوره حضوری قدیم گروه طراحی روشن است و با آموزش های غیرحضوری که فیلم برداری فقط از میز کار و نقاشی است تفاوت دارد.