دانلود رایگان مجموعه لباس های ایرانی (۱) – طراحی روشن

دانلود رایگان کاتالوگ مجموعه لباس های ایرانی

ملیحه ناروئی(مدیر بخش طراحی گروه روشن):

 – اول از پوستر نمایشگاه شروع کنم؛ طراحی روشن سه مرحله طرح پوستر را طبق نظر ارشاد و مسئولین نمایشگاه و… اصلاح کرد، در طرح ابتدایی به چهره روی تی شرت رستم که همسرش تهمینه بود ایراد گرفته شد و خواستند که طرح روی تی شرت وی تغییر کند، بعد از اصلاح این مورد ، کمربند رستم و هیکل فردوسی را دلیل نپذیرفتن پوستر اعلام کردند، که البته ما این موارد را اصلاح نکردیم چون پوستر برای چاپ فرستاده شده بود و…

(طرح های ابتدایی پوستر را می توانید در پیج اینستاگرام ما به نام #Roshandesign مشاهده کنید)

– و اما علت چاپ نکردن طرح ها روی تی شرت و نقاشی آنها با دست؛ طراحی روشن تمایل داشت تی شرت ها به چشم تابلوی نقاشی دیده شوند، البته رنگهای مورد استفاده کاملا قابل شستشو هستند و هیچ مشکلی با شستشو ندارند.

– طراحی روشن برای طراحی و اجرای این آثار زمان زیادی صرف کرد، به همین علت طرح روی تی شرت ها کیفیت و دقت بالایی داشت و این امر باعث تعجب بازدیدکنندگان و سختی باورشان از اینکه تکنیک کار نقاشی روی پارچه است میشد، طراحی روشن طرح های پرکار را با دقت و ظرافت قلم مو های نگارگری روی تی شرت نقاشی کرده بود.

این ظرافت در نمایشگاه بین المللی تهران نیز برای طراحی روشن دردسرساز شد، کارشناسان صنایع دستی اجازه برگزاری نمایشگاه را به طراحی روشن نمی دادند چون آثار را چاپ شده تشخیص داده بودند تا اینکه اعضای طراحی روشن تصمیم گرفتند بصورت زنده تی شرتی را برایشان نقاشی کنند.

– مرحله جمع آوری طرح ها ۳ تا ۴ ماه حدودا زمان برد و اجرای آنها بر روی تی شرت حدود ۳ ماه. در مرحله ایده یابی، طراحی روشن به روش طوفان ذهنی اشعار و موضوعات مرتبط را جمع آوری کرد و بعد به دو روش شروع به طراحی کرد، در روش اول شعر مشخص شده بود و طراحان طرحی متناسب با آن طراحی میکردند و در روش دوم ابتدا طرحی در ذهن شکل گرفته بود و سپس شعری متناسب با آن برگزیده میشد.

– علت خبرساز شدن این نمایشکاه به نظر اعضای طراحی روشن؛ ترکیب عواملی همچون عنوان نمایشگاه، طرح پوستر، تکنیک اجرای آثار، بصورت دستی نقاشی شدن که حس خوبی به مخاطب منتقل میکرد و همچنین استفاده از تی شرت بعنوان تابلو برای انتقال مفهوم. همانطور که در صفحه درباره ما نیز بیان شده است، هر کدام از این تی شرت ها مانند برگی از ادبیات کشورمان هستند که بوسیله ما پوشیده می شوند، حرکت می کنند و تبلیغی برای آن کتاب هستند.

– در مورد هزینه برگزاری این نمایشگاه در اینجا توضیحی نمیدهم هر چند در بعضی از مصاحبه ها همکاران اعلام کرده اند ولی توصیه ای که به علاقه مندان این چنین فعالیتهایی میکنم این است که ایده هایشان را عملی کنند و فقط به انجام دادن آن فکر کنند.

– برای مشاهده اخبار و مصاحبه های طراحی روشن می توانید به صفحه در رسانه ها مراجعه نمایید.

دانلود کاتالوگ مجموعه لباس های ایرانی

[et_bloom_inline optin_id=optin_5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *