دوره آموزش طراحی چهره (گزارش دوره اول)

دوره آموزش طراحی چهره (گزارش دوره اول)

دوره آموزش  ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره (گزارش دوره اول)

در این نوشته قصد ارائه گزارشی در مورد برگزاری دوره آموزش ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره از شروع آن را بیان کنیم(شروع از ۱۲ آبان)؛

ابتدا خداروشکر میکنیم بابت استقبالی که تا بحال شده از این دوره اینترنتی، اعضای گروه طراحی روشن انتظار این استقبال اولیه را بدون کمترین معرفی و تبلیغ نداشتن، ممنونیم از اعتماد شما و قول میدیم حس خیلی خوبی را در این دوره تجربه کنید.

بعد از ثبت نام اولیه حدس میزدیم بیشتر هنرجویان ساکن مشهد باشن و در مورد دوره‌های حضوری آموزشی گروه طراحی روشن خبری را شنیده باشن ولی متوجه شدیم فقط ۵ نفر از هنرجوهای اولیه ساکن مشهد هستن.

تعدادی از دوستان درخواست داشتن که بسته دوره زودتر آماده شود و برای دوستانی که دسترسی به ایمیل و رایانه ندارند امکانی فراهم بشه، که قول دادیم تا چند هفته آینده DVD و جزوات آموزشی آماده شود و برای دوستان ارسال بشه، البته هزینه بسته فیزیکی بخاطر بسته بندی و ارسال از دوره اینترنتی بیشتر خواهد بود.

ولی نکته ای که بسیار اهمیت دارد و باید اشاره کنیم، دلیل برگزاری این دوره بصورت اینترنتی و هفتگی است، هدف ما از برگزاری به این صورت آموزش تدریجی هنرجو بوده است، تا قبل از رفتن سراغ جلسه بعد کامل جلسه قبل را درک کرده باشد، شاید وقتی شما فیلم ها و جزوات را بصورت کامل در اختیار داشته باشید همه جلسات را در یک روز مشاهده کنید و تاثیر لازم را دریافت نکنید.

نکته مهمتر آپدیت این دوره و ارائه نکات بیشتر و پاسخ به سوالات اغلب هنرجویان است.

این آپدیت به این معنی است که هرنکته جدیدی که بعد از اتمام ۶ جلسه آماده کنیم و هر جلسه پرسش و پاسخی که برگزار کنیم برای هنرجویان دوره اینترنتی ایمیل خواهیم کرد.

بطور مثال در بررسی تمرین های یکی از هنرجوهای این دوره متوجه شدیم خطوط را با حرکت مچ دست رسم میکند که باعث تمام اشتباهات وی است، برای رفع این مشکل تصمیم گرفتیم فیلم آموزشی برای کنترل دست و تمرین وی آماده کنیم، و این فیلم برای تمام هنرجویان ارسال می شود.

ولی برای دوستانی که بسته فیزیکی ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره را دریافت میکنند، فقط ۶ جلسه ای که بیان کردیم ارسال می شود.

مورد جالب دیگر در مورد هنرجویان نسبت خانم ها به آقایان بسیار بیشتر بود و تقریبا ۸۰٪ شرکت کنندگان خانم بودند که باعث خوشحالی تیم طراحی گروه روشن شد چون در این تیم نیز اغلب خانم هستند.

امیدواریم آقایان نیز به طراحی چهره علاقه مند بشن و در این دوره آموزشی طراحی چهره شرکت بکنند.

اما تفاوت طراحی خانم ها و آقایان این است که خانم ها قدرت تشخیص طیف های مختلف رنگی و خاکستری را دارند ولی مزیت طراحی آقایان دید کل به جز آن ها است که باعث شباهت بیشتر نقاشی چهره و سرعت طراحی چهره می شود.

البته آقایان با جلسه سوم دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره مشکل تشخیص طیف های خاکستری و خانم ها با جلسه چهارم مشکل طراحی جز به کل و عدم رعایت تناسبات را برطرف خواهند کرد و از مزیت هر دو گروه بهره خواهند برد و سریع تر پیشرفت خواهند کرد.

در ادامه فیلمی از توضیحات آقای طهانی در مورد دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره خواهید دید، برای دوستانی که تمایل دارند بخش های از فیلم‌های دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره را مشاهده کنند در این فیلم خلاصه ای از این فیلم ها در بخش پایانی نمایش داده می شود.

 
میخواهم همین الان در دوره آموزش ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره ثبت نام کنم و تمرین‌ها را آغاز کنم!

امیدواریم از این دوره به خوبی بهره ببرید و هر گونه سوالی را با ما در میان بگذارید تا سریع تر به مرحله استادی برسید.

 
میخواهم همین الان در دوره آموزش ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره ثبت نام کنم و تمرین‌ها را آغاز کنم!