تست مغز هنرمند – روانشناسی مهارت نقاشی

تست مغز هنرمند – روانشناسی مهارت نقاشی

مهارت نقاشی در بسیاری از دانشگاه های دنیا علاوه بر آزمون عملی بر اساس روانشناسی نیز سنجیده میشود. همچنین بسیار از موسسات طراحی همچون زیبا دیزاین و فراگ در مصاحبه کارمندان خود تست مهارت طراحی را از لحاظ روانشناسی نیز انجام میدهند.

مهارت نقاشی و طراحی نیازمند مغز هنرمند فعال و پویا میباشد، در مورد مغز هنرمند در جلسه اول طراحی به سبک انیشتین و دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره صحبت کرده ایم ، اما بصورت کوتاه بیان کنیم همه انسان ها از بچگی مهارت نقاشی، طراحی و خلاقیت در بخشی از مغزشان فعال است اما بعلت آموزش های تحمیلی و یکسان این بخش مغز در اکثر افراد غیر فعال می شود، البته با تمرینات این بخش مغز مجدد فعال میشود که این تمرینات را در دوره باشگاه مغز هنرمند آموزش خواهیم داد.

علت تست مغز هنرمند این است که میزان فعال بودن این بخش در مغز افراد مشخص شود و در دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه باوهاس آلمان و شعبه آمریکا از دانشجویان طراحی این تست گرفته میشود، زیرا ممکن است شخصی تکنیک ها و اصول نقاشی را نداند ولی مغز هنرمند قوی و فعالی داشته باشد؛ در نتیجه اگر فقط به آزمون عملی اکتفا کنیم ممکن است مغز هنرمند این افراد را نادیده بگیریم.

من بشخصه هنرجوهای بسیاری را دیده ام که برخلاف نظر خودشان مغز هنرمند قوی داشتند و فقط با تمرین تکنیک های مختلف مهارت طراحی و نقاشی در آنها مجدد زنده شده است.

نکته جالب اینجاست که رابطه زیادی بین افراد هنرمند و خلاق وجود دارد، زیرا این افراد با بخش خاص مغز خود به راه های مختلف کارها توجه میکنند و هیچوقت محدود نمیشوند، ابتکار عمل افراد دارای مغز هنرمند قوی بسیار سریع است و مسائل را بصورت شهودی و آنی حل میکنند، اغلب این افراد از حسی بعنوان حس ششم صحبت میکنند که در حقیقت فرآیند محاسبه آنی مغز هنرمند است که چون دلیل منطقی نمیتوانند بیان کنند از آن با نام حس ششم یاد میکنند.

تمرین های بیشتر برای تقویت مغز هنرمند را می توانید در دوره طراحی به سبک انیشتین انجام دهید.

تستی که در قسمت پایین مشاهده میکنید بخشی از تست مهارت نقاشی و طراحی دانشگاه باوهاس است که ما تعدادی از سوالات آن را که مختص طراحی چهره بود ترجمه کرده ایم و برای شما قرار داده ایم.

توجه کنید که به تمام سوالات پاسخ دهید و سعی کنید جواب ها واقعا مختص خودتان باشد، چون این آزمون قرار نیست قبولی یا مردودی داشته باشد و فقط وضعیت مغز هنرمند شما را مشخص میکند و بیان میکند ضعف شما از نظر روانشناسی در چه قسمتی است؛ باور یا مهارت تکنیکی نقاشی.

این تست شامل ۲۰ سوال می باشد و کمتر از ۲ دقیقه از وقت شما را میگیرد.

لطفا چند لحظه صبر کنید تا آزمون بارگذاری شود.

نتیجه تست خود را در بخش دیدگاه ها بنویسید تا کارشناسان طراحی روشن شما را راهنمایی بکنند.

این آزمون چون توسط گروه آزمون سنجی در آمریکا برگزار می شود ماهانه ۲۵۰ نفر را سنجش می کند، در صورتی که این ظرفیت پر شود آزمون غیرفعال خواهد شد(Item is Disabled) تا ماه آینده.