راهنمای سایت طراحی روشن

راهنمای سایت طراحی روشن

راهنمای سایت طراحی روشن نام این برگه است که همچون نقشه و دستور العملی استفاده از سایت طراحی روشن، آموزش های رایگان و محصولات آموزش نقاشی و طراحی را راحت تر خواهد کرد، در این راهنما که بر اساس سوال ها و تجربه کاربران بصورت فیلم تولید شده است، نحوه ثبت نام در سایت طراحی روشن، استفاده و دانلود آموزش های رایگان، ترتیب آموزش ها، نحوه خرید محصولات آموزش طراحی و نقاشی کامل توضیح داده شده است.

در ادامه تعدادی فیلم راهنمای سایت مشاهده میکنید، اگر امکان مشاهده فیلم ها را ندارید در زیر هر فیلم توضیح کوتاهی در مورد محتوای فیلم نوشته شده است.

معرفی سایت طراحی روشن

اگر شما به تازگی با گروه و سایت طراحی روشن آشنا شده اید، شاید بهتر باشد یک آشنایی مختصر با تاریخچه این سایت و گروه طراحی روشن داشته باشید.

گروه طراحی روشن از سال ۹۲ فعالیت اینترنتی خود را از طریق سایت طراحی روشن آغاز کرد، قبل از آن فعالیت اعضای گروه تماما بصورت آفلاین و نمایشگاهی بود، هدف از راه اندازی سایت طراحی روشن در ابتدا کسب درآمد و فعالیت در زمینه هنرهای تجسمی بنا به علاقه اعضای گروه بود، این فعالیت ها شامل، طراحی چهره، نقاشی آبرنگ، سفارش تصویر سازی، طراحی کاراکتر، طراحی لوگو، دیجیتال پینتینگ، کاریکاتور چهره و موضوعی، کمیک استریپ، نقاشی روی پارچه، چاپ دستی تیشرت و… بوده و هست.

با توجه به استقبال مردم عزیز و ایرانیان چه داخل و چه خارج از ایران، رشد سفارشات افزایش پیدا کرد، در این مدت ایمیل و پیام هایی از هنردوستان و علاقه مندان دریافت میکردیم، چهارچوب کلی این پیام ها مشترک بود و تجربه اعضای گروه طراحی روشن از دورانی که علاقه خود را پیدا کرده بودند تا اکنون که از آن بصورت هدفمند استفاده میکردند نیز بود، مواردی همچون؛ ترس خانواده از آینده این علاقه، ترس از بازخورد مردم، عدم اطمینان از آینده شغلی، طرد شدن از برخی آموزشگاه ها، انرژی منفی از دیگران، عدم دسترسی به آموزشگاهی مطمئن، نبود مرجع آموزشی مناسب و…

این تجربیات مشترک درگیری ذهنی برای اعضای گروه طراحی روشن ایجاد کرد، در فرهنگی که برتری با حفظ معلومات خودمان و ندادن تجربه حقیقی، حتی با پرداخت هزینه به دیگران است، چه تصمیمی باید میگرفتیم.

این مشغولیت ذهنی و تجربه مشترک باعث شد تا در سال ۹۵ تصمیم بگیریم علاوه بر آموزش حضوری، مرجعی را برای آموزش غیرحضوری هنرهای تجسمی که خود ما اعضای گروه طراحی روشن با آن ها موفق بوده ایم و کسب درآمد میکنیم در کنار فعالیت اصلی خود ایجاد کنیم.

شاید در ابتدای راه به نظر میرسید که برای خود رقیب ایجاد میکنیم، همینطور هم شد، اما لطف خدا و محبت هنرجویان باعث شد، روند رشد سفارشات گروه طراحی روشن تغییری نکند و حتی تعدادی از هنرجویان را برای انجام سفارشات به گروه خود اضافه کنیم و سفارش های خارج از ایران نیز به روش های خاص افزایش پیدا کرد، خداروشکر میکنیم و از محبت دوستان خرسندیم.

سنگینی مسئولیت بخش آموزش غیرحضوری به قدری بود که گروهی مجزا در سایت طراحی روشن برای تحقیق، تولید محتوا و کارهای مربوطه تشکیل شد و تمام وقت این گروه مشغول پشتیبانی و تولید محتوا هستند و همیشه در تلاش هستیم تا امکانات به روزی برای پیشرفت هنرجویان طراحی روشن فراهم کنیم.

اکنون در سایت طراحی روشن علاوه بر محصولات آموزش طراحی و نقاشی، بخشی برای تولید محتوا و فیلم های رایگان با عنوان بخش آموزش رایگان ایجاد کرده ایم تا سهمی کوچک در علاقه مند سازی و دادن اعتماد بنفس به دوستانی که مطمئنا هنرمندان بزرگی از بین آنها بصورت خود ساخته بوجود خواهند آمد، داشته باشیم.

راهنمای استفاده از سایت طراحی روشن:

در نگاه اولیه سایت طراحی روشن مطالب و محصولات آموزشی مختلفی را شامل میشود و ممکن است برای هنرجویی که بتازگی وارد سایت شده است ترتیب و تشخیص نقطه شروع سخت باشد.

به همین منظور در این بخش نحوه و ترتیب استفاده از مطالب سایت بنا به هدف هر هنرجو توصیه شده است، این بخش با تولید هر دوره آموزش هنری و تکنیک های نقاشی دیگر بروز خواهد شد.

اگر موضوعات یا تکنیک های دیگری مدنظرتان است و نمیدانید از کجا شروع کنید، حتما فیلم و مقاله ( آموزش نقاشی حرفه ای ؛ از چه سنی و چه مدت و چطور انجام می شود ) را مشاهده کنید تا مسیرتان مشخص شود.

مهارت طراحی پایه، اشیا و طبیعت

مهارت طراحی چهره اصولی

دوره دانلودی و بسته dvd محتوای مشابهی دارند، بسته dvd طراحی چهره برای دوستانی مناسب است که امکان دانلود و دسترسی به اینترنت مناسب ندارند.

مهارت مداد رنگی پایه

دوره دانلودی و بسته dvd محتوای مشابهی دارند، بسته dvd طراحی چهره برای دوستانی مناسب است که امکان دانلود و دسترسی به اینترنت مناسب ندارند.

مهارت نقاشی چهره با مداد رنگی

دوره دانلودی و بسته dvd محتوای مشابهی دارند، بسته dvd طراحی چهره برای دوستانی مناسب است که امکان دانلود و دسترسی به اینترنت مناسب ندارند.

اگر به مهارت طراحی چهره مسلط هستید میتوانید مستقیما دوره مداد رنگی ۲ را تهیه کنید.

مهارت نقاشی هایپررئال سیاه قلم

دوره دانلودی و بسته dvd محتوای مشابهی دارند، بسته dvd طراحی چهره برای دوستانی مناسب است که امکان دانلود و دسترسی به اینترنت مناسب ندارند.

اگر به مهارت طراحی چهره مسلط هستید میتوانید مستقیما دوره هایپررئال سیاه قلم را تهیه کنید.

راهنمای سایت طراحی روشن، بخش های مختلف سایت با لب تاپ یا کامپیوتر:

در این فیلم برای مخاطبین که بوسیله لب تاپ یا کامپیوتر، به سایت طراحی روشن مراجعه کرده اند، نحوه ثبت نام ، دانلود آموزش ها و خرید و تهیه محصولات آموزشی توضیح داده شده است.

نکته مهم که بایستی بیان کنیم، این است که برای دانلود آموزش های رایگان و دوره های دانلودی باید از نرم افزار های مدیریت دانلود استفاده کنید، بهیچ وجه از مرورگر های اینترنتی همچون کروم، موزیلا و… برای دانلود استفاده نکنید.

برای دوستانی که از سیستم های ویندوز استفاده میکنند، نرم افزار مدیریت دانلود، Internet download manager را توصیه میکنیم.

و برای دوستانی که از سیستم های مک استفاده میکنند، نرم افزار مدیریت دانلود، FOLX را پیشنهاد میکنیم.

راهنمای دانلود و استفاده از سایت طراحی روشن با گوشی موبایل:

ممکن است بسیاری از شما دوستان با گوشی موبایل خود به سایت طراحی روشن مراجعه کرده باشید، در این دو فیلم نحوه دانلود آموزش ها، ثبت نام و خرید محصولات آموزشی با گوشی موبایل را بیان کرده ایم.

نکته مهم در روش دانلود آموزش ها طراحی و نقاشی با گوشی موبایل است که بسیاری از دوستان به اشتباه با مرورگر اینترنت خود گوشی این کار را انجام میدهند که با مشکلاتی همجون قطعی دانلود در میانه های عمل، دانلود ناقص، اتلاف حجم اینترنت دوستان روبرو خواهند شد.

به همین منظور دوستانی که گوشی آن ها سیستم اندروید است با اپلیکیشن، Advanced Download Manager عمل دانلود را طبق آموزش فیلم انجام دهند.

و دوستانی که از محصولات اپل با سیستم ios استفاده میکنند برای دانلود آموزش های طراحی و نقاشی سایت با  اپلیکیشن Receiver که قابل دانلود و خرید از سیب اپ میباشد یا اپلیکیشن documents که بصورت رایگان در اپ استور است، دانلود را انجام بدهند.

نحوه ثبت نام و خرید از طریق گوشی موبایل تفاوتی با حالت سیستم کامپیوتر ندارد، تنها کمی تفاوت ظاهری است که در فیلم بالا این تفاوت نشان داده شده است.

نکته مهم و نهایی، در هر قسمت سایت که سوالی برای شما در رابطه با محصولات آموزشی سایت طراحی روشن ایجاد شد با به مشکلی برخورد کردید به راحتی از طریق چت آنلاین(دایره سبز رنگ پایین و سمت راست سایت) این مساله را با پشتیبانی سایت مطرح کنید.

موفق و پیروز باشید.