فیلم آموزش کاریکاتور – طراحی روشن | سفارش کاریکاتور و نقاشی چهره

فیلم آموزش کاریکاتور – طراحی روشن | سفارش کاریکاتور و نقاشی چهره

فیلم آموزش کاریکاتور که در ادامه مشاهده می‌کنید مراحل طراحی کاریکاتور چهره گروه طراحی روشن می‌باشد. کاریکاتور مهران غفوریان بازیگر طناز ایران در این فیلم ترسیم‌شده است.

به‌زودی آموزش جامعی در زمینه طراحی کاریکاتور در سایت قرار خواهیم داد، ولی از همین فیلم هم نکات مهمی را می‌توان یاد گرفت؛

در فیلم اول طراحی اولیه چهره با مداد روی کاغذ انجام می‌شود که طراحی سرعتی است و نهایتاً ۴ دقیقه زمان می‌برد، مهم‌ترین نکته در این مرحله توجه به بخشی از چهره است که توجه شما را اول از همه جلب می‌کند، بایستی این قسمت‌ها را بیشتر اغراق کرد تا بیننده نیز متوجه این بخش‌های خاص از چهره شود.

معمول‌ترین بخش‌ها  در کاریکاتور؛ بینی (در کاریکاتور تبدیل به دماغ می‌شود)، چشم‌ها، حالت چانه و گونه می‌باشد، سایر بخش‌ها در درجه دوم قرار دارند.

همان‌طور که در فیلم مشاهده می‌کنید فرم کلی صورت را ترسیم می‌کنیم و سپس مرز و محل قرارگیری چشم و بینی را مشخص می‌کنیم. در ادامه اول چشم چپ را طراحی می‌کنیم، بهتر است با این چشم شروع کنیم، البته برای راست دست‌ها، چرا؟ به این دلیل که در هنگام طراحی چشم دیگر، هر دو چشم را ببینید و تقارن آن را حفظ کنید.

 

 

فیلم آموزش کاریکاتور دوم، طراحی نهایی با آب مرکب می‌باشد. نکته‌ای که بایستی از همان ابتدا بیان می‌کردیم این است که برای اجرای نهایی حتماً به کاغذ نقاشی توجه ویژه‌ای کنید، مثلاً در فیلم آموزش کاریکاتور که در ادامه متن موجود است از کاغذ ضخیمی استفاده شده است که رطوبت آب و مرکب فرم کاغذ را خراب نکند. در این فیلم ابتدا خطوط اصلی با قلم مو ظریفی ترسیم شده است و سپس سایه‌ها با قلم مو سر تخت اجرا می‌شود و در نهایت خطوط ظریف‌تر دوباره ترسیم می‌شوند.

 

توصیه می‌کنیم حتما فیلم طراحی چهره روی تیشرت گروه طراحی روشن را نیز مشاهده کنید.