فیلم آموزش کاریکاتور – طراحی روشن | سفارش کاریکاتور و نقاشی چهره

فیلم آموزش کاریکاتور – طراحی روشن | سفارش کاریکاتور و نقاشی چهره

فیلم آموزش کاریکاتور که در ادامه مشاهده می کنید مراحل طراحی کاریکاتور چهره گروه طراحی روشن می باشد. کاریکاتور مهران غفوریان بازیگر طناز ایران در این فیلم ترسیم شده است.

بزودی آموزش جامعی در زمینه طراحی کاریکاتور در سایت قرار خواهیم داد، ولی از همین فیلم هم نکات مهمی را می توان یاد گرفت؛

در فیلم اول طراحی اولیه چهره با مداد روی کاغذ انجام می شود که طراحی سرعتی است و نهایتا ۴ دقیقه زمان میبرد، مهمترین نکته در این مرحله توجه به بخشی از چهره است که توجه شما را اول از همه جلب میکند، بایستی این قسمت ها را بیشتر اغراق کرد تا بیننده نیز متوجه این بخش های خاص از چهره شود.

معمول ترین بخش ها  در کاریکاتور؛ بینی(در کاریکاتور تبدیل به دماغ می شود)، چشم ها، حالت چانه و گونه می باشد، سایر بخش ها در درجه دوم قرار دارند.

همانطور که در فیلم مشاهده می کنید فرم کلی صورت را ترسیم میکنیم و سپس مرز و محل قرار گیری چشم و بینی را مشخص می کنیم. در ادامه اول چشم چپ را طراحی میکنیم، بهتر است با این چشم شروع کنیم، البته برای راست دست ها، چرا؟ به این دلیل که در هنگام طراحی چشم دیگر، هر دو چشم را ببینید و تقارن آن را حفظ کنید.

فیلم آموزش کاریکاتور دوم، طراحی نهایی با آبمرکب می باشد. نکته ای که بایستی از همان ابتدا بیان میکردیم این است که برای اجرای نهایی حتما به کاغذ نقاشی توجه ویژه ای کنید، مثلا در فیلم آموزش کاریکاتور که در ادامه متن موجود است از کاغذ ضخیمی استفاده شده است که رطوبت آب و مرکب فرم کاغذ را خراب نکند. در این فیلم ابتدا خطوط اصلی با قلم موی ظریفی ترسیم شده است و سپس سایه ها با قلم موی سرتخت اجرا می شود و در نهایت خطوط ظریف تر دوباره ترسیم می شوند.

توصیه میکنیم حتما فیلم طراحی چهره روی تیشرت گروه طراحی روشن را نیز مشاهده کنید.

اگر برای دوستان و عزیزانتان میخواهید کاریکاتور چهره سفارش دهید از بخش نقاشی چهره و کاریکاتور اقدام نمایید.

برای دریافت فیلم های جدید تر و آموزش های بیشتر ایمیل خود را در پایین متن وارد کنید.

[et_bloom_inline optin_id=optin_5]