چالش طراحی

پیشرفت سریع طراحی با چالش طراحی

در این مقاله می‌خوانید

بسیاری از علاقمندان به یادگیری طراحی و نقاشی، همیشه دنبال روشی برای پیشرفت سریع طراحی هستند. گاهی روند پیشرفت طراحی و آموزش ممکن است کند و خسته کننده باشد، طبیعی است حتی گاهی لازم است تمرین‌های طراحی را انجام دهیم که خیلی جذاب نیستند و دوست نداریم.

و حتی گاهی به دلیل مشکلی، خدای نکرده بیماری و یا بی‌انگیزگی مدتی از تمرین طراحی فاصله بگیریم، حس عقب افتادن بکنیم و سپس بخواهیم سریع‌تر پیش برویم.

برای من هم این اتفاق افتاده است و کاملا درک می‌کنم؛ زمانی که در ترم پایانی دانشگاه بودم، فرصتی برای طراحی نداشتم و بعد هم باید سربازی می‌رفتم، در این بین یک ماه زمان استراحت داشتم و شروع کردم هر روز طراحی و کاریکاتور کشیدن حتی برای مسابقه‌ای سه کاریکاتور را در یک روز کشیدم و چند اتفاق افتاد: ۳تا از کاریکاتور‌هایم در مجله طنز و کاریکاتور و خط خطی چاپ شدند و آن مسابقه‌ای که شرکت کرده بودم نیز جز منتخبین بودم (خبر خوشحال کننده‌ای در زمان سربازی بود)

اما اتفاق مهم‌تر پیشرفت سریع طراحی نسبت به قبل بود، احساس می‌کردم این چند ماه طراحی نکردن را جبران کرده‌ام. هر روز طراحی کردن حس خوبی بود، حتی برخی کاریکاتور‌ها که جزئیات زیادی داشت، تا نیمه شب من را بیدار نگه می‌داشت ولی با خوشحالی و حس رضایت می‌خوابیدم.

در این شرایط فعلی که از برخی هنرجویان گروه می‌شنوم که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و مانند خودم ۲ تا ۳ هفته نتوانسته‌اند تمرین طراحی بکنند، تصمیم گرفتم همان ترفند را برای پیشرفت سریع طراحی گروهی انجام دهیم و یک چالش طراحی را برگزار کنیم.

اگر امکان تماشای فیلم را ندارید، می‌توانید در کمتر از ۵ دقیقه ادامه مطلب را مطالعه کنید:

پیشرفت سریع طراحی ممکن است؟

باید واقع بین باشیم، پیشرفت سریع طراحی در چه مدت و از چه سطحی به چه سطحی منظور است و مهم‌تر از همه با چه میزان تمرین؟ قبلا در مطلب آموزش نقاشی حرفه‌ای از چه سنی، چطور و چه مدت انجام می‌شود؟ در مورد میزان زمان تمرین صحبت کردم.

فرض کنید از سطح مبتدی قصد شروع داشته باشید و در دوره مناسبی مانند طراحی پایه به سبک انیشتین ثبت نام کرده‌اید، از این مرحله به بعد چند نکته اهمیت پیدا می‌کند:

۱- مداوم تمرین کنید.

۲- فقط روی تمرین‌های طراحی که دوست دارید تمرکز نکنید.

۳- دچار تمرین زدگی یا عادت نشوید.

مداوم تمرین کنید

می‌دانم که ممکن است وقفه‌ها یا مشکلاتی ایجاد شود ولی جدا از آن باید روتین تمرین طراحی داشته باشید، روزانه یا یک روز در میان، اگر هفتگی تمرین می‌کنید باید قبول کنید پیشرفت طراحی سریع انجام نمی‌شود.

تمرین مداوم برای پیشرفت سریع طراحی

مغز هنرمند و دست طراح مانند یک ماهیچه است، نیاز به تمرین مداوم دارد تا قوی شود، بین شخصی که هر روز ورزش می‌کند و شخصی که هفتگی ورزش می‌کند تفاوت زیادی وجود دارد.

فقط روی تمرین‌های طراحی که دوست دارید تمرکز نکنید

این مورد را از زمانی که آموزش دادن را شروع کرده‌ام بسیار دیده ام، هنرجویانی که فقط به طراحی چشم علاقه دارند یا مسلط هستند فقط روی همان تمرین تمرکز می‌کنند و از تمرین‌های دیگر سرسری رد می‌شوند.

اجازه بدهید از همان مثال باشگاه و ورزش استفاده کنم، احتمالا تمرین روی یک بخش بدن نتیجه متعادلی نخواهد داشت.

وقتی هنرجویی را می‌بینم که از تمرین نور و سایه یا تمرین‌های مهم جلسه سوم طراحی پایه انیشتین سریع رد می‌شود یاد افرادی می‌افتم که در باشگاه روز تمرین پا را با بهانه فراموش می‌کنند یا روی تمرین‌ها تمرکز نمی‌کنند.

تمرین متعادل برای پیشرفت سریع طراحی

دچار تمرین زدگی یا عادت نشوید

اتفاق دیگری که زیاد می‌افتد، تمرین زدگی در شروع آموزش و ایجاد عادت در اواخر آموزش است. ما معمولا به هنرجویانی که می‌گویند آیا روزانه بیش از ۳ ساعت تمرین ایرادی دارد، گوشزد می‌کنیم که مراقب تمرین زدگی باشید.

تمرین زدگی چیست؟ بدن، مغز، روحیه و انگیزه ما منبع بی‌انتها نیست، مانند یک باتری است که نیاز به شارژ و خالی شدن دارد.

اگر من در شروع آموزش طراحی پایه روزانه بیش از ۳ ساعت تمرین طراحی کنم، قطعا ظرفیت بدن، مغز، روحیه و انگیزه ما کم است و زود خالی می‌شود و بی‌انگیزگی و خستگی شروع می‌شود، این حالت را تمرین زدگی می‌گویند.

تمرین زدگی مانع پیشرفت سریع طراحی

در مورد افزایش ظرفیت توانایی بدن، مغز، روحیه و انگیزه بعدتر بیشتر صحبت می‌کنم.

پس با زمان یک ساعت تا دو ساعت شروع کنید و هیجان خود را مدیریت کنید.

و مورد بعد عادت است، ایجاد عادت خوب همیشه تایید شده است، اما برای پیشرفت سریع طراحی عادت باید رشد کند و ثابت نباشد.

اگر کتاب خرده عادت‌ها را مطالعه کرده باشید، در فصل بیستم کتاب در مورد بررسی عادت‌ها و ارتقا آن‌ها به خوبی توضیح داده شده است.

فرض کنید شما در ابتدای شروع طراحی نتوانید یک گیاه را طراحی کنید، بعد از مدتی تمرین طراحی پایه به راحتی گل و گیاهان را طراحی کنید اما چون این پیشرفت تدریجی اتفاق افتاد فراموش می‌کنید سطح اولیه‌تان چطور بوده است، پس تاریخچه طراحی‌ها را نگه‌دارید و بعد از رسیدن به سطح بالاتر، هدف خود را ارتقا دهید.

من زمانی که شروع به دویدن کردم، با یک کیلومتر شروع کردم و کم کم مسافت و پیس را افزایش دادم تا دچار تمرین زدگی و عادت نشوم، اگر مسافت پنج کیلومتر را نگه می‌داشتم، ممکن بودن بدنم به این وضعیت عادت کند و یا فراموش کنم از کجا شروع کرده‌ام.

با رعایت این موارد پیشرفت سریع طراحی همیشه در جریان است و چالش طراحی یکی از روش‌هایی است که باعث یک جهش و بهم زدن عادت‌ها می‌شود.

البته از روش‌های تمرین عملی اسکیس ساده نیز برای پیشرفت طراحی می‌توان استفاده کرد.

Beeple و چالش طراحی برای ۱۳ سال

مایکل جوزف وینکلمان زمانی که ۲۷ سال داشت تصمیم گرفت روزانه یک طراحی انجام دهد، او علاقه‌مند به طراحی سه بعدی بود و سطح طراحی مبتدی داشت.

این تصمیم او ۱۳ سال تا امروز دوام داشته است و به گفته خودش:

۱۳ سال هر روز طراحی کردم، بدون از دست دادن حتی یک روز. هر روز یک طراحی را شروع می‌کردم و شب آن را در اینترنت منتشر می‌کردم.

تفاوت سطح طراحی او را در روز اول و بعد ۱۳ سال در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید، او برای پیشرفت سریع طراحی خود این چالش طراحی را برای خودش ایجاد کرد و نتیجه‌اش فقط همین نبود.

تاثیر تمرین مداوم در طراحی

امروزه اغلب نقاشان و طراحان دیجیتال او را با نام Beeple می‌شناسند، اما قبل از آن مایک زیاد شناخته شده نبود. در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ او ۵۰۰۰ طراحی اولیه خود را کنار هم قرار داد و یک کلاژ تولید کرد و آن را در حراج کریستیز به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخت!

حراج نقاشی دیجیتال Beeple

انگیزه اولیه Beeple قطعا این حراج و مبلغ ۶۹ میلیون دلار نبود اما در کنار پیشرفت و لذتی که برایش داشت، سود مادی زیادی این لذت را دو چندان کرد.

ماجرای Beeple را برای این نگفتم که به فکر حراج و فروش بیافتید، اما طبق تجربه‌ای که در این چند سال داشته‌ام، تمرین و فعالیت مداوم همیشه سود تصاعدی دارد، باید صبر کرد و مداوم تمرین کرد.

چالش طراحی گروه طراحی روشن مرحله اول

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتم، برای پیشرفت سریع طراحی گروه یک چالش طراحی برنامه‌ریزی کردیم که مرحله اول را خدمتتان توضیح می‌دهم.

چالش ساده است، با ۱۳ سال شروع نمی‌کنیم! ۳۰ روز ۳۰ طراحی انجام دهیم.

اما با چند شرط:

۱- طراحی کامل باشد:

طراحی هر روز باید کامل انجام شود، یک ساعت یا هر چند ساعت طول بکشد یا در زمان‌های مختلف یک روز ولی باید کامل شود.

۲- اندازه طراحی حداقل A5 باشد

بزرگتر ایرادی ندارد ولی کوچکتر از اندازه A5 نباشد.

۳- طراحی فقط با مداد یا خودکار انجام شود، طراحی دیجیتال یا تکنیک‌های دیگر در نقاشی در مرحله اول مورد قبول نیست.

 

و چون ممکن است چالش را دیرتر مشاهده کنید، زمان پایان چالش طراحی را تا پایان مهر ۱۴۰۰ قرار می‌دهیم.

نحوه شرکت در مرحله اول چالش طراحی:

بعد از انجام طراحی، مداد یا خودکار را کنار طراحی بگذارید و عکس عمودی از طراحی خود بگیرید.

چالش طراحی گروه طراحی روشن

سپس عکس را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید و پیج طراحی روشن (@Roshandesign) را تگ کنید تا طراحی‌ها را برای مرحله دوم بررسی کنیم.

بعد از مرحله اول، سوژه‌هایی را انتخاب می‌کنیم و یک مسابقه نقاشی برگزار خواهیم کرد، که اطلاعات را در همین مطلب خدمتتان می‌گویم.

موضوع چالش طراحی، آزاد است، اگر هنرجوی گروه طراحی روشن هستید می‌توانید تمرین‌های دوره‌های خود را به عنوان چالش انجام دهید یا اشیا اطراف خودتان یا طراحی چهره آشنایان را انجام دهید.

سایه زدن یا سایه پردازی با هاشور بنا به طراحی خود می‌توانید انتخاب کنید، مثلا اگر تمرین طراحی خطی را انجام می‌دهید سایه پردازی نیاز نیست ولی جزئیات و دقیق بودن طراحی مهم است.

 

من هم در این چالش شرکت می‌کنم تا بخش کاتالوگ سر برای دوره ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره را تکمیل کنم و بی‌صبرانه منتظر دیدن طراحی‌های شما هستم.

قول می‌دهم اگر این چالش را مداوم و طبق توضیحاتم انجام دهید، جهش و پیشرفت سریع طراحی خود را بعد این ۳۰ روز مشاهده کنید و در چالش‌های بعدی نیز با هم گروهی پیش برویم.

چالش طراحی و مسابقه گروه طراحی روشن مرحله دوم

بعد از اتمام مرحله اول چالش طراحی و برگزاری چهار لایو برای بررسی برخی طراحی‌ها، حال نوبت به مرحله دوم و برگزاری مسابقه رسیده است.

این مسابقه و چالش طراحی در دو بخش انجام می‌شود:

۱- پرتره

 • در ادامه یک فایل فشرده برای دانلود قرار داده شده است که شامل ۵ چهره است و از بین آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید.
 • رنگی یا سیاه و سفید بودن عکس‌ها ارتباطی با تکنیک ندارد.
 • تکنیک‌های مورد قبول: نقاشی مداد‌رنگی، سیاه قلم، طراحی مدادی، طراحی خودکاری

۲- موضوع (رسانه و شبکه‌های اجتماعی)

 • با توجه به موضوع می‌توانید یک یا چند اثر به سبک رئال یا کارتون خلق کنید.
 • تکنیک‌های مورد قبول: آزاد

قوانین مسابقه:

 • هنرمند باید چالش مرحله اول را در زمان مشخص شده تکمیل کرده باشد.
 • هر هنرمند می‌تواند ۱ تا ۳ اثر برای مسابقه اجرا کند، مجموع هر دو بخش یعنی می‌توان در بخش پرتره دو اثر و در بخش موضوعی یک اثر خلق کند یا حالت دیگر.
 • علاوه بر تصویر نقاشی نهایی، طراحی و اسکیس‌های اولیه برای رسیدن به طرح و تصویر مراحل نقاشی لازم است ارسال شود.
 • حداقل اندازه آثار 20*30 سانتی‌متر است.

مهلت ارسال اثر: تا پایان آبان ۱۴۰۰

نحوه ارسال آثار: از طریق دایرکت پیج ایسنتاگرام طراحی روشن

داوری و اعلام برندگان:

بعد از اتمام زمان تعیین شده یعنی پایان آبان، ۴ اثر به انتخاب تیم طراحی روشن برگزیده می‌شوند و به ترتیب جوایزی به دوستان تعلق می‌گیرد.

نحوه داوری بر اساس خلاقیت و کیفیت کار خود هنرمند است و مهارت طراحی وی، نقاشی‌های کپی(با دستگاه اوپک) حذف می‌شوند.

یک اثر نیز از بین آثار واجد شرایط توسط مخاطبین در صفحه طراحی روشن انتخاب می‌شود و به صاحب اثر جایزه تعلق می‌گیرد.

نحوه انتخاب اثر برگزیده مخاطبین ساده است؛ هر اثر در پیج دوم طراحی روشن منتشر می‌شود و از زمان انتشار بر اساس میزان لایک و کامنتی که در ۲۴ ساعت دریافت می‌کند امتیاز کسب می‌کند. هر لایک یک امتیاز و کامنت ۵ امتیاز در نظر گرفته شده است.

جوایز:

نفر اول: ست ۵۲ تیکه پریسماکالر به ارزش بیش از ۱۰۰ دلار

نفر دوم: آبرنگ حرفه‌ای رامبرانت ۲۴ رنگ

نفر سوم: دفتر طراحی پارس آرت و راپید تاچ

نفر چهارم: دفتر طراحی حرفه‌ای پولاربر مدل G-0 و خودکار طراحی بیک

نفر پنجم و برگزیده مخاطبین: دفتر طراحی حرفه‌ای پولاربر مدل L-7 و خودکار طراحی بیک

این مقاله و تحقیق توسط گروه طراحی روشن بدون هیچ حمایت مالی انجام شده است، اگر از نوشته و فیلم استفاده می‌کنید و بازنشر می‌دهید، لطفا نام منبع را حذف نکنید، تا زحمت و هزینه‌ای که پرداخته‌ایم، حفظ شود. ممنونم

شاید این نوشته ها را هم بپسندید

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز خیلی ایده جالبیه حتما من انجام میدم فقط برای کلاژ درست کردنش یه توضیح کاملتر بدید ممنونم

  پاسخ

  سلام خیلی ممنون خانم اقلیدی زاده، نیاز به کلاژ نیست، کلاژ را با نرم افزارهای ادیت عکس در گوشی هم می‌توانید درست کنید

  پاسخ

  سلام.
  بینهایت سپاسگزاریم‌ از زحمات شما استاد
  ولی شرمنده استاد من اصلا نمیرسم شرکت کنم دراین چالش

  پاسخ

  سلام خانم هاشمی، امیدوارم فرصت کنید، می‌توانید تمرین‌های طراحی پایه را که انجام می‌دهید به عنوان چالش قرار دهید

  پاسخ

  سلام روز خوش
  چه خوب چه عالی چه حس خوبی
  منم دوست دارم شرکت کنم! ولی چهل سالمه و خیلی گرفتار سه پسر پر مسئله م هستم! و از طرفی فقط واتساپ دارم و فضاهای دیگه رو آشنایی ندارم…..

  پاسخ

  سلام خانم عبدالهی، روزی یک ساعت می‌توانید برای خودتون وقت بگذارید، ما هنرجوی با شرایط شما داریم که در چالش طراحی شرکت کردن. نیازی به ارسال نیست فقط انجام بدید و برای مرحله دوم آماده بشید

  پاسخ

  سلام استاد
  خیلییییییی چالش خوبی هست
  من مدت ها بود میخواستم از یه سری وسایل خونه طراحی کنم ولی نمیدونم چرا نمیشد که به لطف شما و این چالش انگیزه پیدا کردم.. دوستان کارهاشون فوق العادس و دیدن اون کارها منو خیلی هیجان زده میکنه
  خیلی خوبه که کارهای همدیگه رو هم میبینیم
  خیلی خوبه که برا چالش طراحی خطی رو انتخاب کردین چون من واقعا فرصتم در طول روز محدوده
  من که واقعا ممنونم ازتون

  پاسخ

  سلام خانم اصلانی، کارهای شما هم خیلی خوب است، شما از هنرجوهای با سابقه هستید و مطمئنم موفق خواهید بود

  پاسخ

  سلام . من عاشقش چالشم ی زمانی فیگور کار میکردم روزی ۱۰تا اسکیس میزدم ‌.چن سالیه از تمرینات روزانه دور شدم . باشد ک در این چالش رستگار شوم

  پاسخ

  سلام عالیه خانم داداشی، امیدوارم همراه گروه باشید

  پاسخ

  سلام من كه شاگرد طراحي خودتون هستم و درگير كرونام با كل خانواده اما توي بيمارستان هم سرم مادرمو طراحي ميكردم قابل انتشار نيستن ولي زير زيركي سعي ميكنم هر روز انجام بدم

  پاسخ

  سلام ان شاا…همیشه خودتون و خانواده سلامت باشید، ممنون که در این شرایط هم همراهی می‌کنید

  پاسخ

  سلام استادبزرگوار

  استاد بااجازه شما من همون موقع که شما فرمودیدچالش ۳۰روزه انجام میدم ،اما شرمنده استاد ارسالشون نمیکنم وپیش خودم نگه میدارم‌.هرروز یک طراحی خطی با تمام جزئیاتش انجام میدم وتا اخر ۳۰ ادامه میدم ،بینهایت از شما بخاطر این جالش جذابتون سپاسگزارم

  پاسخ

  سلام خانم هاشمی، کار خوبی می‌کنید مهم اینه شما هم همراهمون هستید

  پاسخ

  سلام استاد وقتتون بخیر و شادی! استاد من توی شرایط گفته شده کم دقتی کردم و یه نکته رو توی طراحی ها رعایت نکردم اینکه سایز بعضی طراحی هام کوچک تر از آپنج شده و فکر میکنم طراحی بیست و پنجم باشم و دیگه فرصت اصلاح ندارم.

  پاسخ

  سلام خانم اسدی، ایرادی نداره برای این مورد در این سری سخت گیری نداریم و کارتون تا اینجا خیلی خوب بوده

  پاسخ

  استاد تشکر ویژه ازتون دارم بابت ایجاد این چالش که همونطور که خودتون توی مقاله اشاره کردید تمرین مداوم واقعا تاثیر گذار بوده با اینکه هنوز سی روز نشده اما من پیشرفت خودم رو حس کردم اینطور بود که توی تمرین ها خیلی از پاک کن استفاده میکردم اما الان از خودکار استفاده میکنم و یه چهره نوزاد رو فقط با خودکار کشیدم و خوشحالم!!!

  پاسخ

  لطف دارید، بله دیدم نمونه طراحی جدیدتون خیلی خوب بود واقعا تبریک میگم، امیدوارم همینطور موفق باشید

  پاسخ

  سلام استاد. به خاطر مشغله‌های مختلف، من تازه امروز متوجه این چالش جذاب و فوق العاده شدم. متاسفانه نیمی از ماه رو از دست دادم. نمیدونم امکان شرکت از این تاریخ به بعد هست یا نه؟ این روش فوق العاده هست و در همه چیز جواب میده. من برای زبان هم از این روش استفاده کردم و واقعا نتیجش عالیه!! سپاس فراوان از شما

  پاسخ

  سلام همراهی کنید تا برای چالش طراحی بعد آماده باشید، بله نتیجه اش الان در اینستاگرام و تغییر طراحی‌های اعضای گروه مشخص است

  پاسخ

  سلام،بی نهایت از گروه خوبتون ممنونم،همیشه ایده های خوبی دارید.
  یه سوال راجع به مسابقه مرحله دوم داشتم
  متوجه نشدم ایا باید یکی از پرتره ها رو کار کنیم؟
  و اینکه یا پرتره یا موضوعی یکی برای مسابقه کافیه؟

  پاسخ

  سلام ممنونم خانم محمدی، می‌توانید سه عدد از پرتره‌ها را کار کنید یا ۲ تا یا یکی.
  بله دو بخش جدا از هم است و می‌توانید انتخاب کنید.
  امشب در لایو بیشتر توضیح خواهم داد.

  پاسخ

  سلام و درود بر شما! چه پرتره های سختی! بافت پیر! تن تیره! موی فر؟! فقط آقای جیمز (نمیشناسم) یکم آسونه که باز بخاطر کنتراست بالا نه سخته! احسنت بر شما استاد نمیشه هفهشده بیست تا ازش بکشیم بلکه یکیش قابل قبول باشه؟؟

  پاسخ

  سلام خانم اسدی، احساس می‌کنم دارید بهانه می‌آورید، از هنرجو‌های ما بعیده!

  پاسخ

  سلام جناب طحانی…لینا هستم تازه وارد گروه طراحیتون شدم…من ۳۹سالمه و روزی پنج ساعت مدت شش هفته هست ک با طراحی پایه انیشتین شروع کردم و.منم میتونم شرکت کنم توی چالش؟؟

  پاسخ

  سلام خوش اومدید، روزی پنج-شش ساعت تمرین طراحی پایه خیلی خوبه ولی مراقب باشید تمرین زده نشید. توصیه می‌کنم همراهی کنید خودتون به چالش بکشید ولی چون مرحله اول شرکت نکردید در مسابقه این سری وارد نمی‌شید.

  پاسخ

  سلام استاد برای بخش موضوعی اگر از حالت های مختلف مثلا نشستن افراد از روی عکس الگو برداریم اشکال نداره؟ چون طراحی ذهنی و فیگور هنوز کارنکردم نمیدونم چه جوری حالتهایی که میخوامو بکشم و..

  پاسخ

  سلام خانم اسدی، نه ایرادی نداره از تصاویر مرجع برای طراحی فیگور و آناتومی استفاده کنید

  پاسخ

  سلام خسته نباشید
  خیلی عالی بود مطالب ممنونم ازتون.من تازه با سایتتون اشنا شدم.من ی هنرجوی ۱۶ ساله هنرستانی هستم.
  یک ماه پیش اتفاقی برای مادر بزرگم افتاد و من بعد از اون طراحی کردن و نقاشی برام سخت بود اول فکر میکردم که من تنبل شدم و به زور مینشستم و طراحی میکردم.قبلا اگ حوصله نداشتم و نمیتونستم طراحی کنم بعد از ده دقیقه طراحی کردن دستم روون میشد و ادامه میدادم.ولی طی دو ماه اخیر نه
  من پرتره کار میکنم و اثر اخر ک مونده هم نیاز به صبر و حوصله داره مثل گذاشتن منافذ های صورت و….. ولی اصلا نمیتونم کار کنم خوب.
  در هنرستان ک به بخش طراحی از معماری رسیدیم خیلی برام سخت بود و نمیتونستم کار کنم خطوط و هاشور هام خیلی بی نظم بود و مثل قبل نمیتونم طراحی کنم
  شما چ پیشنهادی بهم میکنید برای بهتر شدن؟
  خیلی از هنرمندان بهم پیشنهاد دادند که طراحی از اجسام هندسی رو شروع کنم و کار کنم..
  شما چ پیشنهادی رو دارید ک بهم کمک کنه؟

  پاسخ

  سلامت باشید
  طبیعی است که بعد از اتفاق‌هایی که باعث کم شدن روحیه مثبت می‌شود، برخی فعالیت‌های ما حتی اگر در زمینه مورد علاقمون باشد دچار اختلال می‌شود و یک حلقه ایجاد می‌شود که به مرور هم روی مهارت و علاقه و روحیه مثبت شما اثر می‌گذارد.
  یعنی روحیه پایین، سپس کاهش انگیزه و نتیجه افت مهارت طراحی و این نتیجه مجدد باعث کاهش روحیه مثبت می‌شود و این حلقه ادامه پیدا می‌کند.
  سعی کنید؛
  ۱- روی روحیه مثبت خود وقت بگذارید، کارهایی انجام دهید که حال لحظه‌ای و بعد حال کلی شما را بهتر می‌کند، مانند غذا دادن به حیوانات، موسیقی خوب گوش دادن، وقت گذاشتن با یک دوست و…
  ۲- با چالش‌ها و طراحی‌های کوچک شروع کنید، از موضوعات که هم علاقه دارید و هم تسلط دارید طراحی کنید تا اون حلقه منفی تبدیل به حلقه مثبت بشه.

  پاسخ
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید0
There are no products in the cart!
0