وسایل طراحی چهره

معرفی وسایل طراحی چهره: چه مدادی با چه شماره ای بخریم؟

معرفی وسایل طراحی چهره را اینبار نیز با مداد شروع میکنیم تا تمام مطالب مرتبط با این وسیله مهم طراحی تکمیل شود،در فیلم قبل انواع مغز مداد و اتود را از نظر سایز و اندازه بررسی کردیم.

در این فیلم صابر طهانی از گروه طراحی روشن پاسخ این سوال دوستان را می دهد که: چه برندی و چه شماره ای از مداد را خریداری کنیم؟

 

 

اگر امکان مشاهده فیلم را ندارید در ادامه عکس و توضیحات این فیلم قرار داده شده است.

وسایل طراحی و نقاشی در بازار ایران با برندهای خاصی وارد میشوند، بعضی برندها از قدیم بازار خود را داشته اند و وارد کننده ثابتی دارند مانند استدلر و فابر کاستل، اما بعضی برندهای وسایل طراحی چهره بصورت محدود و بازه زمانی وارد میشوند و ممکن است بعد از مدتی وارد کننده سراغ برند دیگری برود، ما برند های موجود را معرفی میکنیم.

مداد سیاه گرافیتی به سه دسته ضعیف، متوسط و عالی تقسیم بندی میشود، دسته ضعیف را اصلا معرفی نمیکنیم، برندهای ناشناس و بازار مشترک هستند که طراحی با آن ها عمر و هزینه را تلف میکند.

وسایل طراحی چهره

اما برندهای متوسط مداد طراحی این برندها هستند: LOTORY ،  (آبی و سبز ۹۰۰۰)Faber-castell، برند برونزیل design، برند apollo و برند cretacolor : قیمت این مداد ها به این تاریخ حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان میباشد(البته ثبات قیمت در بازار ایران موجود نیست).

توضیح دیگری که در مورد این مدادهای طراحی متوسط لازم است گفته شود این است که همه شماره های آن ها موجود نیست، به طور مثال برند لاتاری فقط شماره ‌B10 و B12 در بازار یافت میشود.

مداد طراحی چهره

و دسته مداد های طراحی عالی: دو برند Caran-dACHE (کرن داش-محصول سوییس) و Lumograph (لوموگراف استدلر-محصول آلمان) با کیفیت ترین برند های مداد سیاه طراحی هستند، که با قیمت ۸۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان در بازار موجود هستند، البته پیشنهاد من لوموگراف است، چون کیفیت تیرگی بیشتری دارد و راحت تر در بازار یافت میشود.

اما این سوال که شماره ای و درجه ای از H6 تا B12 را خریداری کنیم لازم است اول تست کنیم که این شماره ها در همه برندها یکسان هستند یا خیر؟

مداد سیاه طراحی

با تستی که در این فیلم انجام میشود مشاهده میکنید که شماره روی مداد مشخص کننده کیفیت و تیرگی مداد نیست، بلکه برند سازنده اهمیت بیشتری دارد، همانطور که مشخص است کیفیت مداد طراحی لوموگراف و کرن داش کاملا از بقیه برندها بالاتر هستند، باقی مداد های رنگ سیاه متمایل به خاکستری یا نوک مدادی دارند که با تابش نور برق میزند و هنگام طراحی خیلی نرم نیستند.

مداد لوموگراف

و پاسخ سوال قبل که چه شماره از مداد ها را تهیه کنیم؟ نیاز نیست سری کامل لوموگراف را تهیه کنید تا یک هزینه زیاد روی دست خودتان قرار دهید، کافی است این سه شماره را تهیه کنید که ما برای تمام طراحی های هایپررئال از آن ها استفاده میکنیم، این سه شماره طلایی عبارتند از: H2  برای طرح اولیه و سایه های کلی، ‌B2 برای سایه های متوسط midtone و B8 برای سایه های اصلی و تیرگی های شدیدتر

مداد سیاه طراحی

با خرید این سه درجه از مداد هم در خرید خود صرفه جویی کرده اید و هم ابزار مداد شما تکمیل است، اما اگر فقط یک مداد را قصد خریداری دارید، B6 و B8 گزینه نهایی هستند.

امیداریم از این آموزش هم استفاده لازم را ببرین و مهارت طراحی خودتون افزایش بدین، برای اینکه به اطلاعات مربوط به وسایل طراحی چهره همیشه دسترسی داشته باشین توصیه میکنیم کتاب مرجع وسایل طراحی چهره را بصورت رایگان دانلود کنید، این کتاب بصورت pdf است و مطالب خوب و کاملی در مورد خرید و نگهداری وسایل طراحی چهره دارد، هنرجویان ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره نیاز نیست این کتاب را دانلود کنند، زیرا این کتاب بخش کوچکی از جلسه دوم بسته ۰ تا ۱۰۰ طراحی چهره است.

کتاب وسایل طراحی چهره

اگر شما هم تجربه استفاده از برندهای معرفی شده را دارید در بخش نظرات بنویسید تا سایر دوستان نیز استفاده کنند و اینکه شما کدام برند را ترجیح میدهید؟